אדום בול

קרדיט: גיל סימקוביץ
קרדיט: גיל סימקוביץ
סטרינק ואנגלר
סטרינק ואנגלר
שלמות זה להשיג 600 נקודות מתוך 600 אפשריות. לא שגיא סטריק, בוגר ארבע אולימפיאדות, לא עשה זאת בעבר, אבל בגיל 55, הרבה זמן אחרי הפרישה, ללא אימונים, מדהים הקלע הוותיק עם תוצאות של טופ עולמי, שהביאו אותו לזכייה באליפות ישראל ובאליפות הליגה הבכירה לירי ברובה מצב שכיבה. פרט לכך הוא ממשיך לייצר כישרונות בינלאומיים כמאמן הפועל אפרא מעברות, במיוחד באגף הנשי, ולפתח תובנות מנטליות

סטריק מתקשה בעצמו להסביר את הישגי העונה החולפת: "זה הפתיע אפילו אותי. אני כבר שלוש שנים לא מתאמן, יורה רק בשש תחרויות בשנה, אליפות ישראל, אליפות הפועל ובליגה, אבל כנראה ש-35 שנים של אימונים, שש שעות ביום, שישה ימים בשבוע, עשו את שלהן. זה גם יותר קשה היום, טכנית, כי אנחנו יורים כרגע במטרות קרטון ולא במטרות אלקטרוניות, וצריך לקום ולהחליף לוח מטרה כל פעם, ופתאום, התוצאות טובות יותר מהימים בהם התאמנתי. קשה לי יותר גם מבחינת סיבולת כיום בגלל שאני לא מתאמן וכואבת לי היד. פעם הייתי יורה 300-200 כדורים ביום וזה לא הזיז לי. עכשיו אני יורה 60 כדורים והיד מתפרקת לי".

אבל הנה תובנה חדשה אותה למד הקלע הוותיק, שאולי מסבירה את ההישגים הטריים: "מנטלית, נוח לי יותר כיום כי כשהייתי ספורטאי היו לי הרבה ציפיות מעצמי ואילו כיום, כשאני לא מתאמן, אין לי ציפיות. המפתח להצלחה הוא להיות כל הזמן בתודעה של זמן הווה. אם אתה נמצא בזמן עתיד זה גרוע כי הספקולציה העתידית בה אתה מרוכז פוגעת בריכוז שלך בקליעה בהווה".

לאחר קריירה עשירה ורצופת עליות אל הפודיומים היוקרתיים ביותר בעולם, כולל פיסגת פודיום אליפות אירופה, סטריק ממשיך לייצר קלעים בינלאומיים כפי שעשה גם במהלך הקריירה כספורטאי. הבסיס שלו הוא מועדון הפועל אפרא מעברות, אי ירוק ופורח בענף הולך ונעלם, הממוקם בקיבוץ שבעמק חפר. המטווח שם לא אולימפי, הוא צנוע, אבל מקבץ אליו צעירים מרחבי האזור, שנהנים מההדרכה המקצועית והמנטלית של סטריק.

לאחר שהביא אל המשחקים האולימפיים בעבר את סרגיי ריכטר, דורון אגוזי וגיל סימקוביץ, מסתמן כיום דור נשי מבטיח הצומח תחת ידי סטריק במעברות. אגב, סטריק עצמו צמח בהפועל ירושלים, במטווח רובה האוויר שהיה ממוקם פעם בתוך איצטדיון הכדורגל המיתולוגי קטמון.

השמות החדשים הם, בראש ובראשונה, טל אנגלר, שכבר שברה שיאי נשים ורשמה הופעה בגמרים בינלאומיים בקטגוריית הנערות, והצעירות יותר המחכות לפריצה, אלה גולדפדן ושירי שטרנברג. סטריק ואנגלר זכו לאחרונה באליפות ישראל לרובה מצב שכיבה, כל אחד ואחת בנפרד, במקביל לזכייה של גיא באליפות הליגה עם מיקבץ תוצאות מדהים של 595 נקודות, 597 נקודות, 599 נקודות, וכמובן, 600 נקודות, השיא העולמי והמכסימום האפשרי.

"הפועל אפרא מעברות הוא המועדון הכי טוב כיום בישראל, ולפחות במקצועות הרובה, אנחנו מובילים בפער עצום. אנחנו נהנים מפריחה, ויש כאן הרבה תנועה. טל כמובן כבר קלעית ברמה בינלאומית גבוהה, אלה בת ה-16 וחצי מאוד מוכשרת, וגם לשירי בת ה-14 אני צופה עתיד בקליעה".

אנגלר עוברת בקרוב לקולג' מערב וירג'יניה לאחר שהתקבלה שם תחת מילגת ספורט, והיא תהיה הישראלית הראשונה בליגת המכללות האמריקאית בקליעה. סטריק: "טל עוברת למקום טוב ממנו כבר יצאו אלופים אולימפיים. בארץ כבר לא היתה לה תחרות וזה חסר. היא מגיעה אל מאמן אותו אני מכיר אישית והיא תיהנה באמריקה משפע תחרויות ומעטפת מקצועית הכוללת תזונאי, פיזיותרפיסט, פסיכולוג, חדר כושר וכל מה שצריך מסביב כדי להצליח. כמה פעמים בשנה היא תגיע כדי להתאמן אתי".

המועדון במעברות נקרא על שם מייסדו הקיבוצניק המקומי, אפרא פורת ז"ל, ממקימי התאחדות הקליעה הישראלית, שהיה בכיר במרכז הפועל וזכה לעיטור "איש כפועלו". מנכל המועדון כיום, משה טליאס: "יש לנו 35 ספורטאים פעילים מגיל 12 עד 75, והמטווח שוקק פעילות שישה ימים בשבוע. הכל התחיל מיוזמתו של אפרא פורת, איש הפועל, וגם כיום אנחנו נהנים להיות חלק ממשפחת הפועל. יש לנו דלת פתוחה ואוזן קשבת במרכז הפועל. למנכל יורם ארנשטיין יש קשר יפה עם השטח, ובמיוחד ראויים לציון טקסי המצטיינים של הפועל בכל סוף שנה עם הפרסים היפים והמענקים, שזה יפה מאוד לקידום המועדונים והספורט בכלל"