אבי פרץ ניצח בבחירות לראשות איגוד הטניס

פרץ, נציג סיעת הפועל, גבר על היור המכהן ד"ר יוני ירום ואמר לאחר מכן: "אנחנו צריכים להגיע אל בסיס הפירמידה ולחולל שם את השינוי. הענף זקוק כעת לאסטרטגיה חדשה כי הוא הלך אל מקומות לא טובים בשנים האחרונות". פרץ היה בעבר שוער כדורגל בליגת העל והקים את מועדון הטניס המצליח גולדן טניס נתניה

 בשעה טובה נבחר אבי פרץ לתפקיד יור איגוד הטניס בישראל לאחר שניצח בבחירות שהתקיימו היום (שישי) באיגוד הטניס הלאומי. כנהוג, הבחירות בענף זה מתקיימות אחת לשלוש שנים, והפעם, ברוב של 712 לעומת 634 קולות ניצח פרץ הנתמך על ידי סיעת הפועל את היור היוצא ונציג סיעת מכבי, ד"ר יוני ירום.

פרץ בן ה-49 נרגש לקראת כניסתו אל התפקיד בפעם הראשונה לאחר שניהל עד כה את המועדון המצליח גולדן טניס נתניה והיה מפורסם בעבר כשוער כדורגל בליגת העל: "טניס זו אהבת חיי. כשהייתי ילד בבת ים משכו אותי החברים לכדורגל, וכבולגרי הגעתי למכבי יפו. אבל הכי אהבתי טניס. הענף זקוק כעת לאסטרטגיה חדשה כי הוא הלך אל מקומות לא טובים בשנים האחרונות ואם לא נעצור עכשיו את הסחף אנחנו עוד נתגעגע אל התוצאות הרעות שיש כיום. זהו צו השעה".

מהן הבעיות ומה תוכניותיך?

"יש כיום פחות ילדים ופחות מועדונים הקשורים לאיגוד הטניס. אנחנו צריכים להגיע אל בסיס הפירמידה ולחולל שם את השינוי כדי שבעוד חמש עד שבע שנים יהיו לנו שחקנים בני 14 ברמה בינלאומית טובה אותם נוכל להקפיץ קדימה. אין כיום כמויות של ילדים בטניס".

לאחר פרישתו מכדורגל מילא פרץ תפקידים ניהוליים ומקצועיים במועדוני כדורגל, אבל בנותיו שיחקו טניס והוא חזר לעסוק בענף אותו אהב מלכתחילה ורצה לקדם אותו. מיכאל קליין, לשעבר יור איגוד הטניס וכיום חבר דירקטוריון הפועל, נענה לבקשתו של פרץ לתמיכה ורתם את מרכז הפועל כדי לסייע לפרץ בבחירות. קליין, שהוא כיום גם יור מועדון הטניס הפועל רמת אליהו, שמח מאוד עם בחירתו של פרץ.

קליין: "אשמח לעזור לאבי ואעשה הכל על מנת שיצליח בתפקידו החדש. אבי הוא אדם שאכפת לו מהמועדונים והוא רוצה להגיע אל כל מועדון ומועדון בישראל. יש בישראל 400 מועדונים ו-100,000 שחקנים אבל רק 5000 מתחרים רשומים ועוד 19,000 הנחשבים חובבים. המטרה היא שכל מחזיק מחבט יהיה רשום באיגוד ושהציבור יגיע אל הענף. זהו ענף המפתח יושר והגינות לצד הישגיות, ענף בריא במיוחד גם לאור הגבלות הקורונה בכך שהוא עונה על הדרישות של מרחק מהמתחרים. הוא גם הישגי וגם עממי, כולל במקומות עבודה, ובכך תואם את עקרונות מרכז הפועל".

פרץ: "מגיפת הקורונה מציבה בפנינו אתגר כלכלי ומקצועי. אני חושב שהטניס לא אמור להיפגע מכיוון שהוא ידידותי למגבלות. הוא משוחק באוויר הפתוח, ללא מגע פיזי ועם מרחק גדול בין הספורטאים".

מנכל מרכז הפועל יורם ארנשטיין: "מרכז הפועל שולח ברכות חמות לאבי פרץ. אני מאחל לו הצלחה בתפקידו הציבורי החדש. מקווה שאבי יידע ללכד את השורות באיגוד ויידע לגייס משאבים ציבוריים וכספיים בכדי להחזיר את הטניס להיות ענף מוביל בספורט הישראלי".